Grillima

Eesti keelesfineng

Eesti Grilliliit korraldab professionaalselt sisuka ja meeleoluka grillisündmuse!

Grillimine on toitev, arendav ja lõbus seltskondlik tegevus mis liidab inimesi. Rahvalik grillisport ehk grillimisvõistlused on osalemiseks jõukohased kõigile. Just seepärast on grillimine sobilik tegevus erinevate sündmuste täiendamiseks nende osana või täiesti iseseisva sündmusena. Grillime aastaringselt ja iga ilmaga - võtke meiega lahkesti ühendust: grillima@grillfest.ee!

Eesti Grilliliit hoiatab: Grillimine on seltskondlik nauding, mis tekitab tugevat sõltuvust!


Grillfest ettevõttele

Ettevõtte töötajatele ja/või koostööpartneritele korraldatud grillimisvõistlus vältab soovi korral kasvõi terve pika päeva, sisaldades Eesti Rahva Grillikooli õppeprogrammi, erinevaid workshope, toitlustust tunnustatud grillimeistrite poolt (näiteks BBQ Service/Türi Pritsumehed või Enn Tobrelutsu N Catering), sobilikke showprogramme ja meelelahutajaid kuni õhtuse tantsubändi ja Pyrocomi ilutulestikuni. Kui ettevõttel on üritus muus osas endal valmis, siis on võimalik luua ka ainult grillivõistlus ja see integreerida juba olemasolevasse ajakavasse.

Loome ettevõtte nimelise grillivõistluse nime ja logo tulenevalt Grillfesti võistluste kaubamärgist. Näitena 2019. aastal toimunud DSV meistrivõistlused grillimises - Grillfest. Pakume vastavalt osalejate arvule välja erinevad toimumiskohad (juhul kui ettevõttel ei ole juba koht kokku lepitud), loome stsenaariumi ja teostame selle. Kui cateringi teostavad Grilliliidu partnerid, siis seda teenust me ei pea vahendama, vaid viime osapooled täpse menüü koostamiseks ja arveldamiseks omavahel kokku, sest toitlustamise osas võib olla soove väga erilisi. Grillivõistkonnad moodustab ettevõte ise kas oma osakondade kaupa või muudel alustel, kutsudes osalema ka võtmekliendid jne.. Võistkonna liikmete arv ei ole piiratud ja nii sobib grillivõistlust korraldada nii 30 kui ka 300 inimesele. Keda grillimine tegevusena ei kõneta, neile korraldame samal ajal muud tegevused või moodustame grillivõistluste kohtunikkonna, kusjuures kohtunikud koolitame ja võistkondade hindamistegevuse teostame vastavalt Eesti Grilliliidu eeskirjadele ja dokumentidele ehk siis kõik toimub nii nagu ametlikul grillivõistlusel. Aga peamine on meeles pidada, et grillimine on fun ja selles vaimus grillivõistlus toimubki!

Eesti Grilliliidu ja Eesti Festivalide pakutav korraldustegevus on terviklahendus, mille tulemusena saab ettevõte erilahendusena loodud originaalse ja professionaalselt korraldatud sündmuse - ettevõtte omanimelise Grillfesti!

DSV perepäeva näidisajakava (toimumiskoht Tallinna Hipodroom).

dsv lead

NB: Näidisajakava ja fotod ei ole avalikuks kasutamiseks!


Grillfest omavalitsusele 

Koostöös omavalitsustega korraldame Grillfesti kas omavalitsuse-nimelise grillimisvõistlusena või toimumiskoha (piirkonna) turundusvajadusest tulenevaid teemavõistluseid.

Grillfest avaliku üritusena vältab soovi korral kasvõi terve pika päeva, sisaldades Eesti Rahva Grillikooli õppeprogrammi, erinevaid workshope, sobilikke showprogramme ja meelelahutajaid kuni õhtuse tantsubändi ja Pyrocomi ilutulestikuni. Kui omavalitsusel on üritus muus osas endal valmis, siis on võimalik luua ka ainult grillivõistlus ja see integreerida juba olemasolevasse ajakavasse - see on tavapäraseim koostöö, mille eesmärk on täiendada juba olemasolevat omavalitsuse ürituse ajakava sisukamaks, meeleolukamaks ja maitsvamaks:). 

Loome omavalitsuse-nimelise grillivõistluse nime ja logo tulenevalt Grillfesti võistluste kaubamärgist. Näitena Paldiski Linnapäevade osana toimunud Paldiski meistrivõistlused grillimises - Grillfest. Samuti on võimalik luua teemavõistluse kaubamärk, mis on omavalitsuse suurema ürituse oluline teemaosa. Näitena koostöös Tapa Linnavalitsusega 8 järjestikusel aastal Tapa Vorstifestivalil toimunud Eesti meistrivõistlused vorstigrillimises või koostöös Häädemeeste Vallavalitsusega Uulu LambaVestil korraldatavad Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises.

Võistkonnad saabuvad omavalitsuse ja Eesti Grilliliidu kutsel lähemalt ja kaugemalt. Võistlustöid hindavad Eesti Grilliliidu koolitatud kohtunikud, võimalik on luua ja kaasata omavalitsuse erikohtunikkond, kelle liikmed koolitame kohtunike maitsvat tööd tegema kohapeal.

Eesti Grilliliidu ja Eesti Festivalide pakutav korraldustegevus on terviklahendus, mille tulemusena saab omavalitsus erilahendusena loodud originaalse ja professionaalselt korraldatud sündmuse - omavalitsuse omanimelise Grillfesti!

Näidisajakava (Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises / Uulu LambaVest)

grillima lead

NB: Näidisajakava ja fotod ei ole avalikuks kasutamiseks!


Kontaktid ja autorlus

Mai Kartau (ettevõtete võistlused)
Eesti Grilliliidu võistluste korraldaja, grillima@grillfest.ee, 504 0666

Lisette Vinter (omavalitsuste võistlused)
Eesti Grilliliidu võistluste korraldaja, grillisport@grillfest.ee, 520 3274

Auris Rätsep
Eesti Grilliliidu juhatuse liige, vastutav korraldaja, info@grilliliit.ee, 504 3000

Grillfest on Eesti Patendiametis registreeritud kaubamärk. Siin lehel esitatud ideede ja materjalide (sh näidisajakava) autoriõgused kuuluvad Eesti Grilliliidule.


Eesti grillivõistluste ajalugu

Esimene grillivõistlus avaliku üritusena korraldati teadaolevalt 1990. aastal Mainori poolt Tallinna Lauluväljakul ameeriklaste osavõtul (vaata pildigaleriid siit). Tiit Treve ja Auris Rätsep alustasid Eesti erinevates omavalitsustes üleriigilise võistlussarja Üle Linna Lihameister (ÜLL) korraldamisega 90-ndate lõpul (vaata pildigaleriid siit ja videot 2003. aasta Kuusalu etapist siit). Esimene Üle Linna Lihameister korraldati Türil Veskisilla Puhkekeskuses - sealt sai alguse hiljem ka Euroopas pärjatud kuulsate lihaküpsetajate võistkonna Türi Pritsumehed karjäär. ÜLL-i võistlussarja suure finaalvõistlusena korraldati Haapsalus Paralepa rannas 1999. aasta jaanipäeval festivalina esimene Grillfest, kus osales 25 000 külastajat. Festivalist ja selle raames toimunud võistlusest arenes aastatega Eesti esimene toidukultuurifestival Hea Toidu Festival - Grillfest, kus festivali ühe osana võistlevad tänaseni esimesel päeval noored (Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillium) ja teisel päeval täiskasvanud grillisportlased (Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest).

Eesti Grilliliidu avalike võistluste kalender: www.grillikalender.ee 


Telesaade Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest

Toodetud 2010, pildisuhe 4:3


Vajalik ja huvitav info

Eesti Rahva Grillikool: www.grillikool.ee 
Eesti Grillivõistkonnad: www.grillisport.ee lehe lõpuosas.
Eesti grillisündmuste kalender: www.grillikalender.ee 
Eesti Grilli Gala: www.grilligala.ee