Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2020

12.-13. juuni 2020 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Suurtoetaja

Uudised & teated

Grillfest on algamas, tere tulemast Pärnusse!

Soojemate ilmade saabudes hakkab Eestimaa eri nurkadest suitsu kerkima. Meistrid lihvivad oma oskusi ja ootavad juuni algust, mil Pärnus Vallikääru aastal toimub juba 19. korda „Hea Toidu Festival – Grillfest“. See on vanim ja suurim Eesti oma toidupidu, mis tähistab järgmisel aastal suurt toimumisjuubelit.

Midagi uut ja põnevat leiavad kõik, kes 7. ja 8. juunil Pärnusse Vallikääru aasale tulevad. Erinevad grillivõistlused ja rahvakoolitused, koerte demonstratsioonesinemised, suur kabesimultaan, töörõivaste moeshow, üleriigiline kalapüügivõistlus, karate demonstratsioonesinemised, rahvatantsijad ja palju muud suudavad köita nii noori kui vanu. Mõlema päeva lõpetab sel aastal täiesti uudne ilutulestik, tuju aitavad kõrgel hoida Koit Toome, Shanon, Merlyn Uusküla ja paljud teised esinejad.

Ootame teid Pärnusse nii Grillfesti ajal kui teistel päevadel. Suvine ürituste kalender on tihe. Soovitan kindlasti külastada näiteks 12.-13. juulil toimuvat tänavaartistide festivali WALK, mis toob kaheks suvepäevaks Pärnu tänavatele hulga kunstnikke, muusikuid, (tule)tantsijaid, elavskulptuure, tsirkuseartiste ja teisi meelelahutajaid. Sama põnevaks tõotab kujuneda 26. ja 27. juulil rannapargis toimuv naudingufestival Tunne, mille korraldavad kohalikud noored.

Suve üks avaüritusi on aga kindlasti Grillfest. Nautige roogasid ja omandage uusi grillinippe, mida kolme pika suvekuu jooksul katsetada!

Kohtumiseni Pärnus!

Romek Kosenkranius,
Pärnu linnapea

IVKHK BBQ TEAM võistleb Pärnus Grillfestil

Laupäeval 11. mail Alutaguse vallas toimunud Eesti meistrivõistlustel šašlõkigrillimises - Grillfest esikoha pälvinud võistkond IVKHK BBQ TEAMiga kohtume nii festivali esimesel päeval toimuval Grilliumil kui ka teisel päeval Grillfesti aasta suurvõistlusel. Grillimiseni!

Eesti Grililiidu võistlushooaja kalender: www.grillimess.ee/grillisündmused

Leivakas osaleb Grillfestil

Hoolides algupärasest rukkileiva väest ning austades vanu traditsioonilisi retsepte, küpsetame leiba, saia, pirukaid ning torte Pärnus Tallinna maantee ristis. Oleme kohal ka Pärnus Grillfestil!

Lisainfo: www.leivakas.ee

Sloveenia suurima veinikeldri veinid Grillfestil

Esmakordselt saab Grillfestil mekkida Sloveenia kuulsamaid veine ning külastajaid on ootamas põnev valik! Üheks pärliks on kindlasti maailma tumepunaseim vein, ägedad „disco“ vahuveinid, kuiv muskaat (maailma hõbemedal 2018 muskaatide klassist).

Lisaks ootavad külastajaid jahutavad Radenska veed, milles paras ports looduslikku mulli! Maitsestatud mineraalvesi Radenskal on ägedad maitsed, milles ei ole lisatuid suhkruid! Vahemerelises päikeses küpsenud mahlad annavad lisaks hulgaliselt vitamiine, et Grillfestil õhtuni vastu pidada.

Pull Punt Vahemere maitsed toovad vahemere Pärnusse!

Lisainfo:  www.pullpunt.eu

Uus Itaalia veinisari Grillfestil

CASA CHARLIZE on uus Itaalia veinisari, mis on Eesti turul olnud vaid loetud nädalad, kuid ometigi võitsid need veinid eelmisel nädalavahetusel Haapsalus toimunud Itaalia veinipeol rahva südamed, sh kaks veini said lausa ametlikult auhinnatud! Saabuval nädalavahetusel on kõik Casa Charlize veinid esindatud ka Grillfestil, Casa Charlize telgis ja pealava ees. Tulge aga julget uudistama!

Veinisarja kolm veini on Itaalia kuulsaimast regioonist, Toscanast – tuntud oma maastiku ilu, ajalooliste paikade ja veinivalmistamise traditsioonide poolest. Lisaks on valikus puuviljane ja päikselisest Sitsiiliast pärinev Pinot Grigio ning maheda happesusega Puglia piirkonna “kuningas” Primitivo.

Casa Charlize veinisari valminud Cantine Casa Charlize’i ja sajandivanuse Castellani veinimaja koostööna, nende kogemuste ja professionaalsete veinivalmistajate valvsa pilgu all. Viinamarjade korjamisest kuni pudeldamiseni lähtutakse autentsusest, traditsioonidest ja kvaliteedist.