• Oodatud on nii suured kui väikesed
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Söömapüha peab ikka olema
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Toidulaat

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Grillfest 2017 oli kuum ja maitsev

 GF2017galeriipilt.png

Suure pildigalerii vaatamiseks klikka pildil või siin
Seitsmeteistkümnenda Grillfesti teine päev möödus suviselt kuuma ilma, rohke publiku ja tiheda programmi saatel. 

Igal Grillfestil on sees sõbralik võistlusmoment – ka tänavu viidi läbi mitmed juba pika traditsiooniga kui ka uuemad võistlused liha küpsetamises,  kalapüüdmises ja fitnessi valdkonnas. 

Eesti Grilliidu korraldamisel toimusid aasta olulisimad grillivõistlused ja rahvabarbecue võistlus. Eesti meistrivõistlustel grillimises – Grillfest osales tänavu 21 võistkonda, kellest osutus nelja vooru kokkuvõttes parimaks võistkond „Vihaselt lihased“ eesotsas noorkokk David Truusaga Tallinna 21. koolist, kes võitsid esikoha ka eelmisel aastal koolidevahelisel grillimise meistrivõistlusel Grillium. Teise koha saavutas võistkond „Hydroscand AS“ ja kolmandale auväärsele kohale hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud „LM Keskuse“. Eesti rahva barbecue võistlusel – BBQ saavutasid auhinnalised kohad „Jungent“, „Dreamer BBQ semud“ ja „Vorstikunn & Roger“. Kaugeimad osalised liha küpsetamise võistlusele saabusid mitmendat aastat Maltalt ning sel korral ka Rootsist Pärnu sõpruslinnast Oskarhamnist.

Grillfestil iga-aastaselt peetav kalapüügivõistlus Kalake kogub aasta-aastalt populaarsust ning tänavu püüdis Vallikäärust kala juba 46 võistlejat. Neist noorim võistleja oli 6-aastane Daniel, kes tuli laste arvestuses 0,4 kg saagiga parimale kohale ja üldarvestuses 11. kohale. Kalakese korraldaja Hannes Loopere sõnul ei käi aga ilus ilm ja suur püügiõnn omavahel sugugi kokku ja seega ei ulatunud keegi tänavustest võistlejatest mullust vihmase ilmaga püütud üle 5 kg esikohta ligilähedaseltki tabama. Võistluse parimaks tuli Timo Roos 1,374 kg tulemusega, teisele kohale Enno Toomla 0,986 ja kolmandale kohale Maidu Tiits 0,684 kg tulemusega.

Grillimisele lisasid vürtsi terve päeva kestnud Eesti Pulmamessi etteasted traditsiooniliste pulmategevuste kohta nagu kosjad, kihlus, pulmamängud jpm. Pulmaprogrammi tipphetkeks oli abieluvande uuendamine. Ilusa, südamliku ja emotsionaalse tseremooniaga kordasid oma abielutõotust Lii ja Paul, kes on abielus olnud tänaseks 45 aastat ja tähistavad safiirpulma. Grillfesti esitleja Weber andis staažikale abielupaarile oma õnnitlused üle Weberi grilli näol, et edasised pulma-aastapäevad ikka meeleoluka grillimise saatel kestaksid - armastus käib ju teadagi kõhu kaudu!

Kui esimesel päeval olid laval naised, siis laupäeval pakkusid Epiima laval silmailu kuus noormeest, kes astusid üles Saare, Grillfesti ja Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu korraldatud tervislikku toitumist ja liikumist propageerival konkursil Grillfest Ranna Fitness 2017. Võitjana väljus heitlusest konkurentidega Siim Savisaar, kes pälvis ühtlasi ka publiku lemmiku tiitli.

Juha Rantanen, tuntud ka kui „Köögikubjas“, hindas kahe Grillfesti päeva jooksul terase silma ja maitsemeelega kõiki söögikohti ning kuulutas festivali teise päeva lõpuks poole punktise edumaaga ametlikult parimaks Grillfest 2017 söögikohaks Pizza SOFIA. Poolepunktise edumaa andis tema sõnul Pizza SOFIA-le keskkonnasõbralik valmistamis- ja serveerimsiviis, kus plastikul kohta ei olnud. Pizza SOFIA suurepäraste pizzade edu peitub vähemasti osaliselt kindlasti moodsates ja eestimaistes Emillissimo pop-up pizzaahjudes.

Hiiumaa Pruulikoja grilli ja chill laval jagas päeva vältel grillimise põhitõdesid Sven Rosenstok Eesti Grilliliidust, kes andis kuulajatele nippe grillitavate toodete, grillimisviisi ja marinaadi valmistamise osas. Toredat meelelahutust pakkusid Läti Kaitseliidu orkester, Studio Happy Dancers, Nõianeitsid, rahvakultuuriselts Kirmas, Pet Market, idamaised kõhutantsijad Hessa, Anna Raudkatsi tantsuselts, DJ Enno Lohu ja Star FM.

Grillfesti õhtutundideks meelitasid suure tantsuõhtuga publiku Epiima lava äärde 45-aastast lavategevuse juubelit tähistavad ja endiselt väga vitaalsed Kukerpillide vanameistrid. 

Heategevusega ei hoitud ka Grillfesti teisel päeval tagasi. Anne Adams ja tema laululapsed avasid päeva heategevusliku kontserdiga, misjärel peeti oksjon eestlaste lemmikzooloogi Aleksei Turovski joonistatud tindi-, guaši- ja pliiatsitehnikas kassipildile „Kass sürreaalsuses“. Oksjonitulu 200 eurot suunatakse Varjupaikade MTÜ Pärnu loomade varjupaiga kasside heaks, kellele soetatakse kassimaja. Star FM heategevusliku loteriiga koguti tänavu rekordiline 2932 eurot, mis annetati samuti Varjupaigad MTÜ Pärnu loomade varjupaigale. Eesti Grilliliidu auliige ja Riigikogu liige Ivari Padar grillis ka tänavu ehtsat talutoitu ehk seapekki ning annetab saadud tulu MTÜ Maarjakodu katuse remondiks.

Grillfest ja Pärniu linn kutsuvad kõiki osalejaid tagasi Pärnusse Vallikääru aasale juba 8. ja 9. juunil 2018!