• Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Söömapüha peab ikka olema
  • Toidulaat
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Hea Toidu Festival – Grillfest jätkas teisel päeval oma tuntud headuses

Hea Toidu Festival – Grillfest jätkas teisel päeval oma tuntud headuses, pakkudes mitmekülgset ja kvaliteetset toitu ning meelelahutust.

Päev sai alguse iga-aastaselt Grillfestil läbiviidavate kõrgetasemeliste grillivõistlustega, milleks on Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest 2016 ja Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ 2016. Meistrivõistlustel grillimises hindasid Eesti Grilliliidu kohtunikud eesotsas peakohtuniku Enn Tobrelutsuga üldkokkuvõttes esimese koha vääriliseks võistkonna Märt ja Sõbrad. Teise kohaga auhinnati Grillimaailm OÜ ja kolmandale kohale võistkond Coca Cola.

Eesti rahva barbecue võistluse esimese koha pälvis tänavu võistkond Dreamer BBQ Semud, tihedalt kannul teise koha omanik ERMi Ehe ja kolmandana Amps BBQ Team.

Kokku osales kahel päeval Eesti Grilliliidu korraldatud võistlustel 44 meeskonda. Peakohtuniku Enn Tobrelutsu sõnul ei ole ta nii põnevaid ja fantaasiarikkaid võistlusi tükil ajal kogenud.

Üleriigiline kalapüügivõistlus Kalake näitas selgelt, et andunud kalameestele ei tähenda vihm midagi. Ka siin oli osalejaid maagiline number 44, kellest rohkem kui pooltel õnnestus Vallikäärust kala välja õngitseda. Kokku püüti tänavu üle 20 kilogrammi kala, neist esimese koha omanik üksinda üle viie kilogrammi. Osalejate hulgas oli jätkuvalt ka mitmeid noori kalapüügisõpru.

Postimehe ja Paul Kerese Maleklubi korraldatud ja Paul Kerese 100. sünniaastapäevale pühendatud suures malesimultaanis ei lasknud simultaani andja, Euroopa välkmale meister ja 2015. aasta Eesti parim naismaletaja Mai Narva, end kümnest vastasest murda. Kahel võistlejal õnnestus siiski viigini jõuda.

Elevust tekitasid Grillfesti väisanud Eesti kuulsaimad paarisaerulise neljapaadi sõudjad Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä, kes augustis Rio olümpiale Eestit esindama suunduvad. Lisaks autogrammide jagamisele olid olümpialased fortuunaks Viasati loosile, millega leidis endale uue omaniku kaks komplekti Montoni ametlikke Rio paraadrõivaid.

Eriliselt hoos oli tänavusel Grillfestil heategevus – Star FM korraldatud loosiga koguti rekordiline summa 2176 eurot, mis annetati Pärnu Toimetulekukoolile. Lisaks sellele praadisid Grillfesti patroonid ja riigikogu liikmed Ivari Padar ja Jaanus Marrandi koos Pärnu Maavanema Kalev Kaljustega Toidupanga hüvanguks puhast talupekki ning andsid õhtuks Pärnu Toidupangale üle pekimüügiga kogutud 270 eurot.

Juha "Köögikubjas" Rantanen tegi kaks Grillfesti päeva tihedat tööd ning peilis välja festivali parimad söögikohad. Esimese koha auhinnaga pärjas ta Türi Pritsumeeste restorani, tubli teise koha pälvis Tanker ning kolmandat kohta jäid jagama Kalamajakas ja Sushi Ahoi - mõlemad Pärnust.

Kultuuriprogrammis pakkusid palju nalja ja kustumatu mälestuse Räpina külaliikumine Nõtked ja Karvased, kes publikut oma professionaalselt kokkupandud ja lõbusa programmiga kolmveerand tundi naerutasid.

Kui kultuuriprogrammi alustas hommikukontserdil oma laulust Lennonit otsinud imeline Taavi Peterson, siis aegade suurima toidupeo lõpuakordid andis Anne Veski suur tantsuõhtu. Enne südaööd aga müristati traditsioonilise ilutulestikuga tänavune Grillfest lõppenuks, et järgmisel aastal taas veel võimsamalt tagasi tulla.

Festivali kokkuvõte ja suur pildigaelrii on valmimas.
 
grilliministeerium.jpg

Padar_Marrandi_Kaljuste.JPG
 Taavi.JPG

toit.jpg

Star.JPG

Anne.JPG