• Oodatud on nii suured kui väikesed
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Söömapüha peab ikka olema
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Toidulaat
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Vallikäärutäis rahvast trotsis Grillfestil külma ja vihma

Hea Toidu Festivali - Grillfesti esimene päev möödus festivalikülalisi pool päeva kimbutanud vihmast hoolimata meeleolukalt ja rahvarohkelt.

Grillliidu võistlusalas viidi läbi koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium, mille üldvõidu noppis vaatamata tänavu väga tasavägisele mõõduvõtmisele Tallinna 21. kool Väike-Maarja Õppekeskuse ja Tallinna Teeninduskooli ees. Rakvere üllatusvoorus tekitas ka sel aastal elevust ebatavaline tooraine ehk seapõsed, mis on grillitoidu toorainena põnevaks väljakutseks igale grillijale.

Eesti Grilliliit andis Eesti Grilli Galal 2016 pidulikult üle Grilliliidu aastaauhinnad, kus pärjati parimad grillitooted kuues erinevas kategoorias nii Nielseni müügitulemuste kui Grilliliidu kohtunike hinnangu alusel. Parimateks tootjateks mitmes kategoorias osutusid AS HKScan Estonia Rakvere ja Talleggi toodetega ja Atria Eesti AS Maks&Mooritsa ja Vastse-Kuuste toodetega.

Grillfesti kulinaarse programmi täht ja superlihunik Marco Peerdeman Jamie Oliveri meeskonnast tutvustas toidukunsti austajatele Liivimaa Lihaveise telgis inglisepärase veiselõikamise oskusi. Rümbalõikusest tulnud lihatükid saadeti otse grillile ning ära küpsetati kõik, mis veisest on võimalik grillida. 

Esimest korda Grillfesti ajaloos viidi läbi sportlik Grillfest Bikini Fitness konkurss eesmärgiga propageerida tervislikku elulaadi. Kaunid osavõtjad tutvustasid muuhulgas oma tervislike toidusedelite saladusi ning konkkursi võitjaks krooniti Jane Tammearu. 

Tahaplaanile ei jäänud ka heategevus, mida Grillfestil ajast-aega au sees on hoitud. Rakvere LK Eesti farmidest pärit ning legendaarse seaküpsetaja Tarmo Märsi küpsetatud barbecue siga pandi kohapeal oksjonile ning saadud summa 200 eurot annetatakse Pärnu Toidupangale.

Aegade suurima toidupeo esimene päev lõppes Sven Lõhmuse artistide suvegalaga, kus oli nii nostalgiat kui trendikamaid meloodiaid Mr Happymani, Getter Jaani, Laura ja Black Velveti esituses.

Festivalipäevale pani Grillfesti kombe kohaselt punkti võimas ilutulestik. 

Kohtumiseni homme, Grillfestil!

bikinifitnesslaval.JPG

ennauhndadega.JPG

laura.JPG

soedkala.JPG

Tallina_21.kool_fantaasia.jpg