• Toidulaat
  • Söömapüha peab ikka olema
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Toiduvalmistamise võistlused
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Oodatud on nii suured kui väikesed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Grillfesti vürtsikas kultuuriprogramm on küps

Kõu2.jpg

Tänavusel Grillfestil 10.-11. juunil Pärnus Vallikääru aasal paneb toidusõprade südame põksuma Eesti staaride koorekiht, kes au ja kuulsust ka väljaspool riigipiire kogunud. Festival kultuuriprogrammi kavas on aga ka palju uusi tegijad, kes alles tuntuks saamas on.

Grillfesti esimese päeva lõpetab suurejooneline Sven Lõhmuse artistide suvegala Black Velveti, Laura, Getter Jaani, Grete Paia ja Mr.Happymaniga.

Black Velveti jaoks on kontsert märgilise tähendusega, sest just sel aastal tähistab Eesti menukaim poistebänd, kelle megahitist „17" sai 90-ndate pop-hümn ja kelle hulka kuulub muidugi ka Sven Lõhmus ise, oma 20. aastapäeva.
Laura on oma põnevate kostüümide ja pisut müstiliselt kõlava häälega vallutanud raadioeetrit, internetti, suuri lavasid ning telepubliku südameid juba aastaid. 
Getter Jaani on Eesti menukaim noor artist, kes alati särava päikesetüdrukuna on üks nõutumaid esinejaid Eestis. 
Grete Paia on peale õpinguperioodi Milanos taas Eestimaal tagasi ja lavade vallutamine jätkub Sven Lõhmuse kirjutatud  tekstiliselt mõtlemapaneva looga “Stories untold”.
1995. aastal hoo sisse saanud Mr.Happymani tagasitulek on kõikide skeptikute meelehärmiks olnud väga edukas – 90-ndatel üles kasvanute jaoks on see nostalgia ja uuele põlvkonnale tõeliselt trendikas retro.
Sven Lõhmuse artistide suvegalat juhivad Power Hit Radio DJd Andres Puusepp ja Andres Aljaste. Gala algab kell 20.30 Epiima pealaval ning kestab kuni Grillfesti traditsioonilise ja võimsa ilutulestikuni kell 23.00.

Hea Toidu Festivali – Grillfest teise päeva ja kogu Grillfesti naelaks on aga suur tantsuõhtu sel aastal juubelit tähistava Anne Veskiga algusega kell 19.30 Epiima juustulaval. Lauljanna Anne Veski on esinenud tuhandetel lavadel ja kandnud ribadeks sadade viisi kostüüme. Kuulajate südametesse on aastateks jäänud kõlama tema laulud „Roosiaia kuninganna“, „Viimne pilet“, „Jätke võtmed väljapoole“, „Eilne päev“ jpt. Hea tuju ja positiivne meeleolu on garanteeritud pärast igat Anne Veski esinemist! 

Lisaks neile artistidele toob Grillfest publikuni veel terve hulga omanäolisi esinejaid nii muusika- kui tantsulavadelt, kelle hulka kuuluvad teiste hulgas ka festivali esimese päeva algust müristav ja meloodilist hevirokki viljelev Pärnu koosseis nimega Kõu ja laupäeval, 11. juunil hommikukontserti andev Taavi Peterson kavaga „Leia mu laulust Lennon“, mis keskendub John Lennoni loomingule nii biitlite kui tema soolokarjääri jooksul. Rahvalikku muusikat pakub Hiiumaa Pruulikoja Pubi lava Lõõtsavägilaste ja IIUKALA Bändiga. 

Pärnu linn toob oma tervitused Grillfesti külastajateni tänavu läbi Pärnu kammerkoori lõbusa kava festivali esimesel päeval ja läbi suupilliklubi Piccolo laupäeval. Mõlemad kontserdid toimuvad Epiima juustulaval algusega kell 14.00.

Thai Choice Chilli lavale tuuakse aga festivali esimesel päeval idamaise kõhutantsu grupi "Hessa" lummavad etteasted ja Inna Sule esinemiskunstikooli breik- ja tänavatantsuprogramm. Laupäeval on samal laval võimalus kaasa elada teiste seas ka Silent Vincentile ning suurepärase koosseisuga esinevale Kaitseliidu orkestrile Saxon. 

Sissepääs nii Grillfestile kui kontsertidele on traditsiooniliselt tasuta. Täispika ajakavaga saab tutvuda www.grillfest,ee/ajakava.

Grillfesti staaride pildigalerii