• Toiduvalmistamise võistlused
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Toidulaat
  • Söömapüha peab ikka olema
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2020

12.-13. juuni 2020 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Suurtoetaja

Uudised & teated

Sloveenia suurima veinikeldri veinid Grillfestil

Esmakordselt saab Grillfestil mekkida Sloveenia kuulsamaid veine ning külastajaid on ootamas põnev valik! Üheks pärliks on kindlasti maailma tumepunaseim vein, ägedad „disco“ vahuveinid, kuiv muskaat (maailma hõbemedal 2018 muskaatide klassist).

Lisaks ootavad külastajaid jahutavad Radenska veed, milles paras ports looduslikku mulli! Maitsestatud mineraalvesi Radenskal on ägedad maitsed, milles ei ole lisatuid suhkruid! Vahemerelises päikeses küpsenud mahlad annavad lisaks hulgaliselt vitamiine, et Grillfestil õhtuni vastu pidada.

Pull Punt Vahemere maitsed toovad vahemere Pärnusse!

Lisainfo:  www.pullpunt.eu

Uus Itaalia veinisari Grillfestil

CASA CHARLIZE on uus Itaalia veinisari, mis on Eesti turul olnud vaid loetud nädalad, kuid ometigi võitsid need veinid eelmisel nädalavahetusel Haapsalus toimunud Itaalia veinipeol rahva südamed, sh kaks veini said lausa ametlikult auhinnatud! Saabuval nädalavahetusel on kõik Casa Charlize veinid esindatud ka Grillfestil, Casa Charlize telgis ja pealava ees. Tulge aga julget uudistama!

Veinisarja kolm veini on Itaalia kuulsaimast regioonist, Toscanast – tuntud oma maastiku ilu, ajalooliste paikade ja veinivalmistamise traditsioonide poolest. Lisaks on valikus puuviljane ja päikselisest Sitsiiliast pärinev Pinot Grigio ning maheda happesusega Puglia piirkonna “kuningas” Primitivo.

Casa Charlize veinisari valminud Cantine Casa Charlize’i ja sajandivanuse Castellani veinimaja koostööna, nende kogemuste ja professionaalsete veinivalmistajate valvsa pilgu all. Viinamarjade korjamisest kuni pudeldamiseni lähtutakse autentsusest, traditsioonidest ja kvaliteedist.

IVKHK BBQ TEAM võistleb Pärnus Grillfestil

Laupäeval 11. mail Alutaguse vallas toimunud Eesti meistrivõistlustel šašlõkigrillimises - Grillfest esikoha pälvinud võistkond IVKHK BBQ TEAMiga kohtume nii festivali esimesel päeval toimuval Grilliumil kui ka teisel päeval Grillfesti aasta suurvõistlusel. Grillimiseni!

Eesti Grililiidu võistlushooaja kalender: www.grillimess.ee/grillisündmused

Leivakas osaleb Grillfestil

Hoolides algupärasest rukkileiva väest ning austades vanu traditsioonilisi retsepte, küpsetame leiba, saia, pirukaid ning torte Pärnus Tallinna maantee ristis. Oleme kohal ka Pärnus Grillfestil!

Lisainfo: www.leivakas.ee

Voldi Pruulikoda toob Pärnusse Haapsalu õllekutuuri

“Voldi Pruulikoda tuleb Grillfestile austust avaldama, teisele lummavale kuurortlinnale Haapsalule oma Hapsal Laagri ning Hapsal Lager “Vienna”-ga ning kuna oleme tulemas suvepealinna siis Pärnule mõeldes pakume värskendavat suve pudelis milleks on June.

www.voldi.ee

Kamado Joe on Grillfesti esitleja

Eesti riigi aastapäeva pidustuste tuules sõlmiti vabariigi sünnilinnas Pärnus oluline leping: keraamiliste grillide lipulaev Kamado Joe esitleb regiooni suurimat grillipidu ja Eesti Grilliliidu võistlushooaega.

Grillfesti korraldaja Auris Rätsep (pildil paremal Kamado Joe põllega): "See leping on Eesti rahvaliku grillikultuuri arendamisel järgmine loogiline etapp. Eesti Grilliliidul ja Grillfesti korraldajatel on rõõm tutvustada laiemale avalikkusele keraamilise grilli ja sellega grillimise võlusid. Just nimelt võlusid ja mitte kunsti, sest keerulist ei ole siin midagi - igaüks võib nüüd saavutada grilli ääres silmapaistvaid kulinaarseid tulemusi ja olla grillimeister nagu Enn Tobreluts!"

Grillimeister ja Kamado Joe esindaja Gustav Martin: "Kamado Joe'ga saab suurepäraselt valmistada ülimalt lihtsat või ka väga keerulist rooga. Vabariigi aastapäeva ja Grillfesti lepingu auks grillisime Pärnu elanikele ja külalistele räime ja musta leiba, see on lihtne ja maitsev: tuleb võtta räimerümpa, lisada sellele maitse järgi soola ja pipart ja lasta vähemalt tunnike tõmmata. Seejärel laduda kalad kenasti lepa(grilli)plangule ning asetada grillile. Lepaplank hakkab eraldama suitsu, mis annab kalale ilusa värvi ja mõnusa suitsumeki. Küpsetada võiks madalal temperatuuril ca 30- 35 minutit, siis on tulemuseks pehme ja mõnusa suitsumekiga räim. Grillime Eesti Vabariigi terviseks ja kohtume Grillfestil ja grillivõistlustel üle kogu Eesti!"

www.kamadojoe.ee, www.grillfest.ee, www.grillimess.ee/grillisündmused 

GF2019-2020 lepingu sõlmimine - ants liigus-0802 copy.jpg

GF2019-2020 lepingu sõlmimine - ants liigus-0730 copy.jpg

Grillfest 2019 ja 2020 toimuvad Pärnus - leping on sõlmitud!

Nii nagu Pärnu linnapea ja Grillfesti peakorraldaja eelmise festivali lõppedes Epiima juustulaval kokku leppisid, kirjutati 23. veebruaril alla Grillfesti Pärnus toimumise lepingule aastateks 2019-2020. Kamado Joe grillimeistrid Gustav ja Mairold grillisid piduliku sündmuse puhul rahvale räime ja musta leiba. Elagu Eesti, elagu Grillfest!

Pildil: Romek Kosenkraniuse ja Auris Rätsepa lepingule allakirjutamist jäädvustab Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja. Piduliku sündmuse pildigalerii vaatamiseks klikka pildil.

gfleping2019-2020 copy.jpg

Maitsvaid meenutusi eelmisest Grillfestist...

Et aimata mida head ja paremat sel aastal oodata on, meenutame ka toimunut ehk 2018. aasta Grillfesti!

Kokkuvõtte ja suure pildigalerii vaatamiseks klikka pildil: 

Grillfest18.png

2018. aasta ja varasemate aastate Grillfestide telesaadete ja videote vaatamiseks klikka siin www.grillfest.tv või pildil: 

kairitmikker.png

Grillfest on algamas, tere tulemast Pärnusse!

Soojemate ilmade saabudes hakkab Eestimaa eri nurkadest suitsu kerkima. Meistrid lihvivad oma oskusi ja ootavad juuni algust, mil Pärnus Vallikääru aastal toimub juba 19. korda „Hea Toidu Festival – Grillfest“. See on vanim ja suurim Eesti oma toidupidu, mis tähistab järgmisel aastal suurt toimumisjuubelit.

Midagi uut ja põnevat leiavad kõik, kes 7. ja 8. juunil Pärnusse Vallikääru aasale tulevad. Erinevad grillivõistlused ja rahvakoolitused, koerte demonstratsioonesinemised, suur kabesimultaan, töörõivaste moeshow, üleriigiline kalapüügivõistlus, karate demonstratsioonesinemised, rahvatantsijad ja palju muud suudavad köita nii noori kui vanu. Mõlema päeva lõpetab sel aastal täiesti uudne ilutulestik, tuju aitavad kõrgel hoida Koit Toome, Shanon, Merlyn Uusküla ja paljud teised esinejad.

Ootame teid Pärnusse nii Grillfesti ajal kui teistel päevadel. Suvine ürituste kalender on tihe. Soovitan kindlasti külastada näiteks 12.-13. juulil toimuvat tänavaartistide festivali WALK, mis toob kaheks suvepäevaks Pärnu tänavatele hulga kunstnikke, muusikuid, (tule)tantsijaid, elavskulptuure, tsirkuseartiste ja teisi meelelahutajaid. Sama põnevaks tõotab kujuneda 26. ja 27. juulil rannapargis toimuv naudingufestival Tunne, mille korraldavad kohalikud noored.

Suve üks avaüritusi on aga kindlasti Grillfest. Nautige roogasid ja omandage uusi grillinippe, mida kolme pika suvekuu jooksul katsetada!

Kohtumiseni Pärnus!

Romek Kosenkranius,
Pärnu linnapea

Pyrocom OÜ on Grillfest 2019 ilutulestikupartner

Suur ja vägev ilutulestik on olnud Grillfesti oluline osa festivali aegade algusest. Maailmas 23 aastat meeldejäävaid showsid disaininud ja teinud pürotehnik Sami Tammi on lubanud rõõmustada festivalikülastajaid uue vaatemängulise etteastega, mis toimub Pärnus Vallikääru aasal mõlema festivalipäeva lõpus.

Pyrocomi tutvustava video vaatamiseks klikka pildil.

pyrocom.png

Pyrocom OÜ koduleht: www.pyrocom.fi/ee/ 

Türgi kebabimeister tuleb Grillfestile!

Tallinna parim kebabimeister Cevat Aydemir (fotol): "Türgis tehakse kebabi lamba-, veise ja kanalihast. Meie Eestis tegutsev catering-ettevõte Ala turca teeb tavaliselt kebabi veise- ja kanalihast. Oleme eritellimusel teinud Türgi konsulaadile ka lambalihast kebabi, kuid selle hind tuleb liiga kallis et pakkuda ka suvistel festivalidel. Mõnes Tallinna söögikohas pakutakse ka sealihast kebabi. Kõige tähtsam on, et üks õige kebab on valmistatud värskelt lõigatud lihast! Ala turca kebabist on võimatu ära öelda - tulge Grillfestile osa saama Türgi köögi rikkalike maitsete mekast!"

alaturca1.jpg

Ala turca Facebook

Nykäise-Matti Grillfestil 2013

mattiava.png

Video vaatamiseks klikka pildil. 

Jääme lugupidavalt meenutama meest, keda peetakse aegade parimaks meessoost suusahüppajaks tulemusega: 5 taliolümpiavõitu, 9 maailmameistrivõistluste ja 22 Soome meistrivõistluste medalit!

Tõeline superstaar on kõikjale oodatud ja igal pool korraga olla ei saa. Matti esines oma showga Eestis 2013. aastal ja samal ajal kui mees Tallinnas lõbusalt lõbusat kontserti andis, külastas Nykäise-Matti ka Pärnu Grillfesti. 

Matti fänn, suusasportlane Pavo Raudsepp: "Teete sporti või pulli - eks proovige teha parimini kui Matti! Puhka rahus, suur sportlane ja meelelahutaja!"

Pildil: Matti saabumas Grillfestile Tallinna Linnahalli sadamas.

matti_nykainen_513.jpg