Legendaarne N-Euro originaalkoosseisus juubelifestivali pealaval 2014. aastal

Eesti keelesrusfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2017

9.-10. juuni 2017 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.00

Esitleja

Suurtoetaja

Festivali ajakava & After Grill (ajakava on koostamisel)

Reede, 9. juuni

Epiima juustulava

11.00 - Hommikune Äratus - Grillfesti paugutulestik
11.05 - festivali avaesineja: selgitamisel
12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine
12.15 - esineb: selgitamisel
12.45 - esineb arst Mare Liiger "Kui köögis juhtub õnnetus"
13.00 - Liivimaa Lihaveis kutsub: Rohumaaveise rümbalõikamise show. Esineb: selgitamisel
13.45 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
14.00 - Pärnu linnapea tervitus ja Pärnu linna tervituskontsert, esineb: selgitamisel
15.00 - selgitamisel
16.00 - selgitamisel
16.15 - Dreamer publikumäng
16.30 - Mesikäpa publikumäng
16.45 - Alexela Energia publikumäng
17.00 - Eesti rahva zumbakool: Tule ja tantsi kõht tühjaks! (zumbapedagoog Marge Rull). Liivimaa Lihaveis kutsub oma telki: kava selgitamisel
17.45 - Epiima juustumäng
18.00 - Eesti Grilliliit ja Nielsen Eesti esitlevad: Eesti Grilli Gala 2017
18.30 - selgitamisel
18.45 - publikumäng
19.00 - Rakvere Lihakombinaadi ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbecue-sea oksjon
19.15 - Saare esitleb: Grillfest Bikini Fitness 2017
20.00 - Koolidevahelised meistrivõistlused grillimises - Grillium auhinnatseremoonia
20.30 - Cool D, Kozy, Critikal
21.30 - ansambel Propeller
23.00 - Grillfesti ilutulestik, festivalipäeva lõpp
Lava peakokk: Emil Rutiku 

Hiiumaa Pruulikoja grilli ja chilli lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
12.40 - Eesti rahva grillikool 1 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
13.05 - esineb Olavi Kõrre - Toimetulekukooli ansambel "Torm"
13.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
13.40 - Eesti rahva grillikool 2 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
14.05 - esineb Studio Happy Dancers
14.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
14.40 - Eesti rahva grillikool 3 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
15.05 - esineb ansambel Olavi & Pojad
15.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
15.40 - Eesti rahva grillikool 4 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
16.05 - Pärnu Nukuteater (etenduse nimi on selgumas)
16.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
16.40 - PetMarket esitleb: agility demonstratsioonesinemine
17.05 - esineb tänavatantsutrupp Black and Brownie
17.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
17.40 - Hiiumaa Pruulikoja õllekool + õlletunnikontroll auhinnaga
18.05 - esineb Idamaine tantsutrupp Hessa
18.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
18.40 - Kentuki Kõrts esitleb: esineb DJ (nimi selgitamisel)
21.00 - Power Hit Radio
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium
10.00 - toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus
13.15 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts
14.00 - 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine
14.40 - 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine
15.20 - 3. voor: Rakvere üllatusvoor võistlustööde pimehindamine
16.00 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor võistlustööde avalik hindamine
19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.00 - autasustamine Epiima juustulaval
Võistlust juhatab: Allan Hook

Laupäev, 10. juuni

Epiima juustulava (Eesti Pulmamessi eriprogramm)

11.00 - festivalipäeva äratus - Grillfesti paugutulestik
11.05 - hommikukontsert: esineja selgitamisel
11.50 - söögipalve ja festivalipäeva avamine

12.00 - Weber Genesis II esitleb: Eesti rahva grillikool
12.45 - Eesti Pulmamess esitleb: Eesti pulmatraditsioonid - Kihlus
13.00 - Pärnu Postimees ja Pärnu Keskus esitlevad: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake osalejate rivistus ja võistluse algus Vallikraavis
13.15 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
13.30 - Eesti Pulmamess esitleb: Eesti pulmatraditsioonid - Kosjad
14.00 - Pärnu linna tervituskontsert

, esineja selgitamisel
15.00 - Postimees ja Eesti Kabeliit esitlevad: suur kabesimultaan
15.20 - Eesti Pulmamess esitleb: Eesti pulmatraditsioonid - Katsed noorpaarile
15.45 - Dreameri publikumäng
16.00 - Alexela Energia publikumäng
16.15 - Mesikäpa publikumäng
16.30 - Selveri publikumäng
16.45 - Eesti Pulmamess esitleb: Eesti pulmatraditsioonid - Pidulik abielutseremoonia
17.15 - Epiima juustumäng
17.30 - Pärnu Postimees ja Pärnu Keskus esitlevad: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake võitjate autasustamine
17.45 - Esitleja publikumäng
18.00 - Saare esitleb: Pärnu rannafitness 2017
18.45 - E-Piim esitleb: Võilillestaari autasustamine
19.00 - StarFM kogutud heategevusraha üleandmine
19.15 - Eesti Pulmamess esitleb: Eesti pulmatraditsioonid - Pulmamängud
19.35 - Suur tantsuõhtu ansambliga Kukerpillid
20.20 - Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest ja Eesti rahva barbecue võistlus – BBQ võitjate auhinnatseremoonia
21.00 - Juha "Köögikubjas" Rantanen eriauhind: Festivali Parim Söögikoht
21.15 - Suur tantsuõhtu ansambliga Kukerpillid
22.00 - Eesti Pulmamess esitleb: Eesti pulmatraditsioonid - Pruudipärja laulumäng ja pruudikimbu heide
22.20 - Pärnu linnapea ja festivali korraldaja lõputervitus
22.30 - Suur tantsuõhtu ansambliga Kukerpillid
23.00 - Grillfesti ilutulestik, festivali lõpp


Lava peakokk: Emil Rutiku 
Eesti Pulmamessi kõnejuht: Martin Liivet

Hiiumaa Pruulikoja grilli ja chilli lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
12.40 - Eesti rahva grillikool 1 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
13.05 -
13.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
13.40 - Eesti rahva grillikool 2 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
14.05 - esineb Studio Happy Dancers
14.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
14.40 - Eesti rahva grillikool 3 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
15.05 - esinevad Nõianeitsid
15.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
15.40 - Eesti rahva grillikool 4 (teema täpsustamisel) + grillitunnikontroll auhinnaga
16.05 - esineb Rahvuskultuuriselts "Kirmas"
16.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
16.40 - PetMarket esitleb: agility demonstratsioonesinemine
17.05 - esineb Idamaine tantsutrupp Hessa
17.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
17.40 - Hiiumaa Pruulikoja õllekool + õlletunnikontroll auhinnaga
18.05 - esineb Anna Raudkatsi Tantsuselts (ARTS)
18.30 - Hiiumaa Pruulikoja auhinnamäng
18.40 - Kentuki Kõrts esitleb: esineb DJ (nimi selgitamisel)
21.00 - Star FM
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest ja
Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ

08.00-10.00 – toidukorvide jagamine võistkondadele, võistlustööde küpsetamise algus
11.00 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts

13.00 - 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine (Grillfest)
14.00 - 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine (Grillfest)
15.00 - 3. voor: Rakvere üllatusvoor võistlustööde pimehindamine (Grillfest)

13.30 - 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine (BBQ)
14.30 - 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine (BBQ)
15.30 - 3. voor: Rakvere üllatusvooru võistlustööde pimehindamine (BBQ)

15.45 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor võistlustööde avalik hindamine (Grillfest)

17.15 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor võistlustööde avalik hindamine (BBQ)

19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.00 - autasustamine Epiima juustulaval
Võistluseid juhatab: Allan Hook 

Mesikäpa Mängumaa (mõlemal festivalipäeval)

13.00 - Mesikäpa joonistamine
14.00 - Mesikäpa mütsi meisterdamine
15.00 - Mesikäpa lendavate taldrikute lennutamine
16.00 - Täringu veeretamise võistlus
17.00 - Äraarvamise mäng
18.00 - Mesikäpa kõietõmbamise võistlus
19.00 - Mesikäpa Limbotantsu võistlus
20.00 - Mesikäpa laulu- ja tantsuvõistlus

Festivali Mesikäpa Mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak, avatud on väikelaste mähkimistuba ja kauni vaatega pannkoogipuhvet. Mesikäpa Mängumaad juhatab Mesikäpp koos sõpradega.

After Grill

Festivali ametlike jätkupidude ehk After Grill toimumiskohtadeks on:
Kuursaal 
Vaarikas 
Sunset 
Kentuki Kõrts 

Festivalipakkumisi vaata siit.

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivali infopunktis. 

Festival territooriumi plaan (PDF)

Hea Toidu Festival - Grillfest 2017 külastaja osalemise tingimused (PDF)