Legendaarne N-Euro originaalkoosseisus juubelifestivali pealaval 2014. aastal

Eesti keelesrusfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2018

8.-9. juuni 2018 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.00

Esitleja

Suurtoetaja

Festivali ajakava & After Grill (2018. aasta ajakava on koostamisel)

Reede, 8. juuni

Epiima juustulava

11.00 - Festivali avaesineja: PööLoY GLääNZ
11.55 - Jaak Känd "Ood toidule"
12.00 - EELK Pärnu praostkonna praosti söögipalve ja festivali avamine
12.15 - Eesti Rahva Grillikool - Kuidas valida grilli? Esinevad Eesti Grilliliidu liikmed: 
12.15 - Enn Tobreluts ja Grillimaailm esitlevad: Kamado Joe keraamilised grillid
12.30 - Indrek Katušin esitleb: Disainmet käsitöögrillid
12.45 - Matti Karja esitleb: LotusGrill söegrillid ja Patton keraamilised grillid
13.00 - Campingaz grillitiim esitleb: Campingaz gaasigrillid
13.15 - Toomas Kaukver esitleb: käsitööna valmistatud BBQ-ahjud
Weber ja Grillimaailm esitlevad: iGrill, grillibrikett (taaskasutatav!), Genesis II, Summit Charcoal
13.30 - Alvar "Grilliguru" Landson esitleb: Traeger pelletigrillid
13.45 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
14.00 - Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse tervitus ja Pärnu linna tervituskontsert, esineb: täpsustamisel
14.45 - Dreamer publikumäng
15.00 - Sheriff Saloon & Koskenkorva esitlevad: Farmerite mõõduvõtt
15.15 - Eesti Kabeliit esitleb: 20-kordse Eesti meistri Arno Uutma suur kabesimultaan
15.45 - Väikse Tomi publikumäng
16.00 - tänavatantsu show, esineb JJ-Street Tantsukool
16.15 - Kamado Joe esitleb: Keraamilised grillid, kõigile!
17.00 - Liivimaa Lihaveis esitleb: (täpsustamisel) lõikab rohumaaveise rümpa ning Ööbiku Gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu grillib Vormsil kasvanud Herefordi suupäraseks
17.15 - Tapa Vorstifestival esitleb: Tapa Pantrid
18.00 - Eesti Grilliliit ja Nielsen Eesti esitlevad:  Eesti Grilli Gala 2018
18.40 - Epiima juustumäng
18.50 - Kamado Joe publikumäng
19.00 - Rakvere LK ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbecue-sea oksjon
19.15 - (täpsustamiel) esitleb:Grillfest Bikini Fitness 2018
20.00 - ansambel Regatt
20.45 - Koolidevahelised meistrivõistlused grillimises - Grillium auhinnatseremoonia
21.15 - ansambel Regatt
22.00 - Grillfesti partnerite Kamado Joe ja Epiima publikumäng
22.30 - ansambel Regatt
23.15 - Grillfesti ilutulestik, festivalipäeva lõpp
Lava peakokk: Emil Rutiku 

Grilli ja chilli lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - auhinnamäng
12.40 - Eesti rahva grillikool 1: Kuidas ahjud õigesti töökorda seada ja millal on ahi küpsetamisvalmis? + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
13.00 - Studio Happy Dancers
13.30 - auhinnamäng
13.40 - Eesti rahva grillikool 2: Hoole ja armastusega valitud liha ettevalmistamine küpsetamiseks + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
14.00 - Folkloorirühm Mesilane
14.30 - auhinnamäng
14.40 - Eesti rahva grillikool 3: Erinevate marinaadidega eel- ja järelmaitsestamine + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
15.00 - Lääne Päästekeskus esitleb - Tule-Ohutu grill ja chill!
15.30 - auhinnamäng
15.40 - Eesti rahva grillikool 4: Kuidas teha maitsesuitsu + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
16.00 - Räppar Double V 
16.30 - auhinnamäng
16.40 - 
17.00 - Idamaine tantsutrupp Hessa
17.30 -
18.00 - Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit
18.30 - auhinnamäng
19.00 - Ööklubi Vaarikas esitleb: esineb DJ Ivo Uslov
22.00 - Power Hit Radio
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium
07.00 alates - võistlusplatside ettevalmistamine
10.00 - toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus
13.15 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts
14.00 - 1. voor: Rakvere searibivooru võistlustööde pimehindamine
14.30 - 2. voor: Talleggi kanalihavooru võistlustööde pimehindamine
15.00 - 3. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
15.30 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.45 - autasustamine Epiima juustulaval
Võistlust juhatab: Allan Hook

Laupäev, 9. juuni - Kaalu jälgimise päev

Epiima juustulava

11.00 - Kaalu jälgimise päeva avateema: Tants on terviseks! Esinevad Tuurit-Tuurit, Rosa Verde ja Camino
11.55 - Jaak Känd "Ood toidule"
12.00 - EELK Pärnu praostkonna praosti söögipalve ja festivalipäeva avamine
12.15 - Kamado Joe esitleb: Keraamilised grillid, kõigile!
13.00 - (täpsustamisel) esitleb: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake osalejate rivistus ja võistluse algus Vallikraavis
13.15 - Eesti kaalujälgimise ajalugu, esineb Anne Piirsalu (Figuurisõbrad)
13.45 - Liivimaa Lihaveis esitleb: (täpsustamisel) lõikab rohumaaveise rümpa ning Ööbiku Gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu grillib Vormsil kasvanud Herefordi suupäraseks.
14.00 - Pärnu linna tervituskontsert

, esineb: täpsustamisel
14.45 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
15.00 - Väikse Tomi publikumäng
15.15 - Eesti kaalujälgimise tänapäev, esineb Anne Piirsalu (Figuurisõbrad)
15.45 - Dreameri publikumäng
16.00 - Kaalujälgimise näidisgrupp, esinevad Mirjo Pitkma ja Anne Piirsalu (Figuurisõbrad)
16.45 - Epiima juustumäng
17.00 - Suur avalik võidukaalumine "Grillfesti kaalukaim perekond". Kaalub Kuno Kaal (Grillfest).
17.00 - Sheriff Saloon esitleb: Eesti suurima heategevusliku burgeri ühissöömine
17.30 - (täpsustamisel) esitleb: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake võitjate autasustamine
17.45 - Kamado Joe publikumäng
18.00 - (täpsustamisel) esitleb: Grillfest Ranna Fitness 2018
18.45 - Epiim esitleb: Võilillestaari autasustamine
19.00 - Suur tantsuõhtu ansambliga Rock Hotel
19.40 - StarFM kogutud heategevusraha üleandmine
20.00 - Suur tantsuõhtu ansambliga Rock Hotel
20.40 - Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest võitjate auhinnatseremoonia
21.10 - Juha "Köögikubjas" Rantanen eriauhind: Festivali Parim Söögikoht
21.20 - Suur tantsuõhtu ansambliga Rock Hotel
22.00 - Grillfesti partnerite Kamado Joe ja Epiima publikumäng
22.20 - Pärnu linnapea ja festivali korraldaja lõputervitus
22.30 - Ansambel Caater feat. Mari-Liis
23.15 - Grillfesti ilutulestik, festivali lõpp


Lava peakokk: Emil Rutiku 

Grilli ja chilli lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - auhinnamäng
12.40 - Eesti rahva grillikool 1: Grillida võib kõike! + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
13.00 - Studio Happy Dancers
13.30 - auhinnamäng
13.40 - Eesti rahva grillikool 2: Grill versus BBQ + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
14.00 - Kaitseliidu Pärnu Maleva orkester Saxon. Juhendaja Kaido Kivi.
14.30 - auhinnamäng
14.40 - Eesti rahva grillikool 3: Teeme ise marinaadi! + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
15.00 - Rahvatantsurühm Kirmas. Juhendaja Raivo Erm.
15.30 - auhinnamäng
15.40 - Eesti rahva grillikool 4: Grillime ka muud kui liha + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
16.00 -Lääne Päästekeskus - Tule-Ohutu Grill ja Chill +
16.30 - Lääne Päästekeskus õpetab: Vallikraavis veeõnnetuslik demojuhtum - kuidas targalt käituda?
17.00 - esineb Idamaine tantsutrupp Hessa
17.30 -
18.00 - Anna Raudkautsi Tantsuselts (ARTS). Juhendaja Roland Landing. 
18.30 - auhinnamäng
19.00 - Ööklubi Vaarikas esitleb: esineb DJ Kristjan Kaunissaar
22.00 - Star FM
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest
08.00-10.00 – toidukorvide jagamine võistkondadele, võistlustööde küpsetamise algus
11.00 – võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts
13.00 – 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine
13.40 – 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine
14.20 – 3. voor: Rakvere veisevoor võistlustööde pimehindamine 
15.00 – 4. voor: Kalavooru võistlustööde pimehindamine
15.40 – 5. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
16.20 – 6. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.15 – võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.40 – autasustamine Epiima juustulaval
Võistluseid juhatab: Allan Hook

Väikse Tomi mängumaa (mõlemal festivalipäeval)

13.00 - joonistamine
14.00 - mütsi meisterdamine
15.00 - lendavate taldrikute lennutamine
16.00 - täringu veeretamise võistlus
17.00 - äraarvamise mäng
18.00 - kõietõmbamise võistlus
19.00 - Limbotantsu võistlus
20.00 - laulu- ja tantsuvõistlus

Festivali Väikse Tomi mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak ja väikelaste mähkimistuba. 

After Grill

Festivali ametlike jätkupidude ehk After Grill toimumiskohtadeks on:
Kuursaal (reedel täpsustamisel, laupäeval täpsustamisel). Eesti Messide eksponentide käepaelaga pilet 5€.
Vaarikas (reedel täpsustamisel, laupäeval täpsustamisel). Eesti Messide eksponentide käepaelaga sissepääs tasuta. 
Sunset (reedel Power Night, laupäeval täpsustamisel). Reedel Eesti Messide eksponentide käepaelaga pilet 8€.

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivali infopunktis. 

Festival territooriumi plaan (PDF)

Hea Toidu Festival - Grillfest 2018 külastaja osalemise tingimused (PDF)