Legendaarne N-Euro originaalkoosseisus juubelifestivali pealaval 2014. aastal

Hea Toidu Festival - Grillfest 2017

9.-10. juuni 2017 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.00

Festivali ajakava & After Grill

Reede, 10. juuni

Epiima juustulava

11.00 - Hommikune Äratus - Grillfesti paugutulestik
11.05 - festivali avaesineja: Kõu
12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine
12.15 - esineb JJ-Street
12.45 - esineb arst Mare Liiger "Kui köögis juhtub õnnetus"
13.00 - Liivimaa Lihaveis kutsub: Rohumaaveise rümbalõikamise show. Esineb Marco Peerdeman
13.45 - Toiduliit tutvustab: Eesti Parim Toiduaine 2016
14.00 - Pärnu linnapea tervitus ja Pärnu linna tervituskontsert, esineb Pärnu Kammerkoor (dirigent Elo Kesküla)
15.00 - Postimees ja Eesti Kabeliit esitlevad: Paul Kerese 100. sünniaastapäevale puhendatud suur kabesimultaan
16.00 - Bauhofi publikumäng
16.15 - Alexela Energia publikumäng
16.30 - Mesikäpa publikumäng
16.45 - Thai Choice Chilli publikumäng
17.00 - Eesti rahva zumbakool: Tule ja tantsi kõht tühjaks! (zumbapedagoog Marge Rull). Liivimaa Lihaveis kutsub oma telki: Rohumaaveise rümbalõikamise show. Esineb Marco Peerdeman
17.30 - Selveri publikumäng
17.45 - Epiima juustumäng
18.00 - Eesti Grilliliit ja Nielsen Eesti esitlevad: Eesti Grilli Gala 2016
18.30 - Jamie Lemmik 2016 märgi saajate tunnustamine
18.45 - Lyonessi publikumäng
19.00 - Rakvere Lihakombinaadi ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbecue-sea oksjon
19.15 - Saare esitleb: Grillfest Bikini Fitness 2016
20.00 - Koolidevahelised meistrivõistlused grillimises - Grillium auhinnatseremoonia
20.30 - Sven Lõhmuse artistide suvegaala: Mr. Happyman, Grete Paia, Getter Jaani, LauraBlack Velvet
23.00 - Grillfesti ilutulestik, festivalipäeva lõpp
Lava peakokk: Emil Rutiku 

Thai Choice Chilli toidulaada lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.15 - Folkloorirühm Kaasike
12.30 - Hea Toidu Laada avamine ja tutvustus
12.45 - PEZ auhinnamäng
13.05 - vokaalansambel Nõianeitsid kavaga "Kaera põimimine" (juhendaja Marge Lumisalu)
13.30 - Lorenz auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
14.05 - Rubensi tüdrukud kavaga "Pärast tööd"
14.30 - PEZ auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
15.05 - Esinemiskunsti Kooli laste tantsuprogramm (juhendaja Inna Sulg)
15.30 - Thai Choice auhinnamängud ja laadakauplejate esitlused
16.05 - Idamaise Kõhutantsu grupp "Hessa"
16.30 - Lorenz auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
17.05 - Esinemiskunsti kooli breik- ja tänavatantsuprogramm (juhendaja Inna Sulg)
17.30 - Billington's auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
18.05 - korvpalliklubi Pärnu pallishow
18.30 - Thai Choice auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
19.00 - Power Hit Radio
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium
10.00 - toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus
13.15 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts
14.00 - 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine
14.40 - 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine
15.20 - 3. voor: Rakvere üllatusvoor võistlustööde pimehindamine
16.00 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor võistlustööde avalik hindamine
19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.00 - autasustamine E-Piima juustulaval
Võistlust juhatab: Allan Hook

Bauhofi grilli & chilli ala

Esineb Eesti Grilliliidu grilliprofessor Hannes Loopere
13.00 - Eesti rahva grillikool: Kuidas valida grilli?
15.00 - Eesti rahva grillikool lastele: õpetused ja degustatsioon
17.00 - Eesti rahva grillikool täiskasvanutele: õpetused ja degustatsioon

Hiiumaa Pruulikoja Pubi lava

Esinevad Lõõtsavägilased, lava juhatab Küla Karla

Laupäev, 11. juuni

Epiima juustulava

11.00 - festivalipäeva äratus - Grillfesti paugutulestik
11.05 - hommikukontsert: Taavi Peterson "Leia mu laulus Lennon"
12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine

12.15 - Maks & Moorits grillikool, esineb grillipedagoog Enn Tobreluts
12.45 - Hiiumaa Pruulikoja Pubi publikumäng
13.00 - 30+ ja Pärnu Keskus esitlevad: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake osalejate rivistus ja võistluse algus Vallikraavis
13.15 - Dreameri publikumäng
13.30 - Bauhofi publikumäng
13.45 - Toiduliit tutvustab: Eesti Parim Toiduaine 2016
14.00 - Pärnu linna tervituskontsert

, esineb Suupilliklubi Piccolo. Liivimaa Lihaveis kutsub oma telki: Rohumaaveise rümbalõikamise show. Esineb Marco Peerdeman
14.50 - Viasati auhinna loosi võitja väljakuulutamine. Fortuunaks sõudmise paarisaeruline neljapaat: Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. 
15.00 - Postimees ja Paul Kerese Maleklubi esitlevad: Paul Kerese 100. sünniaastapäevale pühendatud suur malesimultaan
16.00 - Alexela Energia publikumäng
16.15 - Selveri publikumäng
16.30 - Mesikäpa publikumäng
16.45 - Thai Choice Chilli publikumäng
17.00 - Eesti rahva (retro)diskokool: Tule ja tantsi kõht tühjaks! (diskopedagoog Marge Rull). Liivimaa Lihaveis kutsub oma telki: Rohumaaveise rümbalõikamise show. Esineb Marco Peerdeman
17.30 - 30+ ja Pärnu Keskus esitlevad: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake võitjate autasustamine
17.45 - Epiima juustumäng
18.00 - Sportlik meesteilu showprogramm Nõtked ja Karvased
18.45 - Lyonessi publikumäng
19.00 - E-Piim esitleb: Võilillestaari autasustamine
19.15 - StarFM kogutud heategevusraha üleandmine
19.30 - Suur tantsuõhtu Anne Veskiga
20.15 - Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest ja Eesti rahva barbecue võistlus – BBQ võitjate auhinnatseremoonia
21.00 - Suur tantsuõhtu Anne Veskiga
21.45 - Juha "Köögikubjas" Rantanen eriauhind: Festivali Parim Söögikoht
21.55 - Pärnu linnapea ja festivali korraldaja lõputervitus
22.00 - Suur tantsuõhtu Anne Veskiga
23.00 - Grillfesti ilutulestik, festivali lõpp


Lava peakokk: Emil Rutiku 

Thai Choice Chilli toidulaada lava

12.00 – söögipalve ja festivalipäeva avamine E-Piima juustulaval
12.15 - folkloorirühm Mesilane
12.45 - PEZ auhinnamäng
13.05 - Jaak Känd & Co
13.30 - Lorenz auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
14.05 - Esinemiskunsti kooli breik- ja tänavatantsuprogramm (juhendaja Inna Sulg)
14.30 - Thai Choice auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
15.05 - Kaitseliidu Pärnumaa Maleva puhkpilliorkester SAXON
15.30 - PEZ auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
16.05 - Idamaise Kõhutantsu grupp "Hessa"
16.30 - Billington's auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
17.05 - Silent Vincent "unplugged"
17.30 - Lorenz auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
18.05 - korvpalliklubi Pärnu pallishow
18.30 - Thai Choice auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused
19.00 - Star FM
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest ja
Eesti rahva barbecue võistlus - BBQ

08.00-10.00 – toidukorvide jagamine võistkondadele, võistlustööde küpsetamise algus
11.00 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts

13.00 - 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine (Grillfest)
14.00 - 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine (Grillfest)
15.00 - 3. voor: Rakvere üllatusvoor võistlustööde pimehindamine (Grillfest)

13.30 - 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine (BBQ)
14.30 - 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine (BBQ)
15.30 - 3. voor: Rakvere üllatusvooru võistlustööde pimehindamine (BBQ)

15.45 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor võistlustööde avalik hindamine (Grillfest)

17.15 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor võistlustööde avalik hindamine (BBQ)

19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.00 - autasustamine E-Piima juustulaval
Võistluseid juhatab: Allan Hook 

Bauhofi grilli & chilli ala

Esineb Eesti Grilliliidu grilliprofessor Sven Rosenstok
13.00 - Eesti rahva grillikool: Kuidas valida grilli?
15.00 - Eesti rahva grillikool lastele: õpetused ja degustatsioon
17.00 - Eesti rahva grillikool täiskasvanutele: õpetused ja degustatsioon

Hiiumaa Pruulikoja Pubi lava

Esineb IIUKALA Bänd, lava juhatab Küla Karla

Mesikäpa Mängumaa (mõlemal festivalipäeval)

13.00 - Mesikäpa joonistamine
14.00 - Mesikäpa mütsi meisterdamine
15.00 - Mesikäpa lendavate taldrikute lennutamine
16.00 - Täringu veeretamise võistlus
17.00 - Äraarvamise mäng
18.00 - Mesikäpa kõietõmbamise võistlus
19.00 - Mesikäpa Limbotantsu võistlus
20.00 - Mesikäpa laulu- ja tantsuvõistlus

Festivali Mesikäpa Mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak, avatud on väikelaste mähkimistuba ja kauni vaatega pannkoogipuhvet. Mesikäpa Mängumaad juhatab Mesikäpp koos sõpradega. Mängumaal on avatud ka EPKK piimatelk “Piim, päeva pärl!” kus jagatakse külastajatele piimatooteid, töötubades valmistatakse võid, lastealal saavad lapsed lehmapreili juhendusel joonistada ja mängida.

After Grill

Festivali ametlike jätkupidude ehk After Grill toimumiskohtadeks on:
Kuursaal (neljapäeval: Terminaator, reedel: Black Velvet, laupäeval: Respekt. Eesti Messide käepaelaga sissepääs -50%.
Vaarikas (reedel: Merlyn Uusküla live + DJ Peeter Kukk, laupäeval: DJ Kert Allas). Eesti Messide käepaelaga sissepääs tasuta.
Sunset (reedel: Power Hit Radio pidu, laupäeval: Koit Toome live). Eesti Messide käepaelaga sissepääs -50%.
Kentuki Kõrts (neljapäeval: pillimeeste vaba lava (sissepääs tasuta), reedel: Elmari Raadio Eesti Pidu, Metsatöll Live, laupäeval: Parvepoisid, DJ Maanus Metsik). Eesti Messide käepaelaga sissepääs -50%.

Festivalipakkumisi vaata siit.

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivali infopunktis. 

Festival territooriumi plaan (PDF)

Hea Toidu Festival - Grillfest 2016 külastaja osalemise tingimused (PDF)